Rezervujte
Rezervujte
Pro 5% slevu a novinky -
klikněte zde!
odeslat
X
  • Souhlasím se zpracováním osobních údajůVaše osobní údaje chráníme podle našich zásad. Bez tohoto souhlasu Vám nemůžeme žádné novinky zasílat.
  • Souhlasím se zasílání marketingových nabídek a speciálních cenZe zasílání nabídek se můžete kdykoliv odhlásit. Bez tohoto souhlasu Vám nemůžeme žádné novinky zasílat.
  • Souhlasím se sledováním mojí aktivity na tomto webu.Zaznamenáme si, jaké stránky jste na našem webu navštívil/a. Díky těmto datům Vám také budeme moci zasílat pouze ty nabídky, které Vás zajímají a neotravovat Vás s těmi ostatními.
facebook instagram youtube

Z HISTORIE

Nejstarší zmínky o Špindlerově Mlýně pocházejí z počátku 16. století. Právě v této době se v dnešním největším krkonošském středisku rozvinula těžba dřeva a vznikly nové kolonie chalup.

Tzv. Špalkové Boudy

Tzv. Špalkové Boudy měly v té době osmnáct stavení, nejstarší z nich byl dnešní hotel Windsor. Jako ubytovací zařízení začal fungovat v roce 1894 pod názvem Villa Austria. Hoteliér J. Dědek jej ve své době prezentoval jako jediný český hotel. V letech 1910 - 1920 se objekt přejmenoval na hotel a penzion Habsburg a do roku 1942 fungoval jako hotel Schreiber s šestatřiceti pokoji, ústředním topením a tekoucí vodou. Po 1. světové válce jej majitelé J. a E. Schreiberové opustili a hotel dostal opět nové jméno - Hotel Windsor.

Tím však historie objektu rozhodně nekončí

V polovině padesátých let přešel hotel z národní správy pod Krkonošské hotely a stal se z něj Společenský dům. V roce 1988 dokonce vyhořel. Teprve v roce 1996 proběhla celková rekonstrukce a přestavba a hotel byl znovu otevřen, a to opět pod jménem Hotel Windsor***. O jedenáct let později dokončili majitelé přístavbu wellness budovy a hotel získal čtvrtou hvězdu.